NÁRODNÍ ONKOLOGICKÝ PROGRAM
NOP online
ISSN 1802-887X
CANCON
 

Uroweb.cz: nový portál o urologických malignitách

Informace o zhoubných onemocněních urogenitálního systému pěkně pohromadě pod jednou střechou – tak lze krátce a výstižně popsat nový portál Uroweb.cz.


Portál je určen Vám všem, kteří se o urologické malignity zajímáte. Jeho účelem je poskytnout Vám rychlý a pohodlný přístup k informacím, které potřebujete. Největší prostor je věnován epidemiologii jednotlivých diagnóz, naleznete zde však i informace o diagnostice a léčbě či přehled zdravotnických zařízení pro léčbu urologických malignit.

Analytické softwarové nástroje

Největší prostor portálu je věnován jednotlivým diagnózám, jejich epidemiologii, diagnostice a léčbě. Nejste ovšem odsouzeni k pasivnímu vstřebávání velkého objemu nových informací, právě naopak! Na portálu Uroweb.cz naleznete interaktivní software, s jehož pomocí si sami vyhledáte např. vývoj incidence a prevalence nádoru prostaty, regionální přehledy nádorů ledvin nebo porovnání incidence a mortality nádorů močového měchýře s Evropou a se světem. Od toho všeho Vás dělí jen pár kliknutí myší a na pracné vyhledávání těchto údajů v článcích, ročenkách a jiných publikacích můžete s klidným svědomím zapomenout. Také je vhodné poznamenat, že vše běží přímo v okně vašeho internetového prohlížeče, není tedy třeba nic instalovat ani spouštět.

Diagnostika a léčba

Vedle analytického softwaru, který slouží především k zobrazování epidemiologických dat, jsou na jednom místě k dispozici dokumenty týkající se diagnostiky a léčby, které jsou pravidelně vydávány českými i mezinárodními odbornými společnostmi. Pozornost si zaslouží i obsáhlé texty o predikcích počtu léčených pacientů a monitoringu výsledků a kvality péče.

Informační zdroje a podklady

Obecná část portál obsahuje informace týkající se samotného projektu Uroweb.cz. Najdete zde např. přehled datových zdrojů, z nichž portál čerpá, seznam výzkumných projektů a klinických registrů zabývajících se urologickými malignitami nebo přehled zdravotnických pracovišť, která jsou zaměřena na tuto skupinu nádorových onemocnění. Na titulní stránce portálu nechybí ani aktuality z oblasti urologických nádorů, které jsou přebírány převážně z tiskového servisu odborných urologických a onkologických společností.

Uroweb: První český portál plně věnovaný urologickým malignitám

1. 5. 2009 Administrátor


Zpět